Aktuality

Částečné omezení obecního úřadu

V pondělí dne 29. dubna 2019 bude Obecní úřad Lubník částečně omezen z důvodu nepřítomnosti starosty a účetní.

Děkujeme za pochopení


Závěrečné čtení pro děti 16.04.2019

Závěrečné čtení pro děti se konalo v úterý 16. dubna 2019. Mezi sebe jsme přivítali milého hosta, a to ředitelku mateřské školy v Lanškrouně a členku skupiny Srdeční, z.s. Ilonu Matějkovou, která děti čtením provázela publikací od Petra Horáčka Nový domek pro myšku.

Děkujeme všem, kteří se zapojili do projektu "Lubník čte dětem pohádky" a také těm, kteří přišli dětem předčítat.


Pozvánka na pálení čarodějnic

SDH Lubník Vás zve na tradiční pálení čarodějnic, které se koná v pátek 26. dubna 2019 na hřišti. K občerstvení budou připraveny párky v rohlíku, voňavé klobásky nebo makrely na ohni, které se začnou prodávat od 17 hod.

Čarodějnice, čarodějové a čarodějčata, připravte si svá košťata, neboť slet začne v 18 hod. na návsi. Zájem o výjezd na vozu od traktoru nahlaste Elišce Čapkové do úterý 23. dubna.


Odstávka vodovodu

V úterý 09.04.2019 proběhne od 08:00 do 12:00 hod. odstávka vodovodu.


Klub důchodců - setkání v místní hospodě

"V hospodě je lépe než na světě" hlásí poutač u jedné z lanškrounských hospod. Naše březnové setkání se tentokrát konalo také v hospodě, ale v té naší - dne 14.3.2019. Prostředí příjemné, obsluha ochotná a na připraveném občerstvení jsme si všichni pochutnali. Hlavním důvodem setkání bylo ale strávení společného času se svými přáteli, povídání o svých zálibách a koníčcích, o zahradničení, o událostech v obci, ale také o plánování dalších společných aktivit na měsíce příští. Bylo nám tam dobře, ale pravdivost úvodního sloganu nechám na individuálním posouzení každého z vás.

Marie Janská


Jarní a letní burza 22. - 25. března 2019

Mateřské centrum Lubník pořádá ve dnech 22. - 25. března 2019 v prostorách místního kulturního domu jarní/letní burzu dětského oblečení, obuvi, hraček, knížek, sportovního oblečení apod. Přijďte prodat, vyměnit, darovat či nakoupit podzimní a zimní oblečení a potřeby.

Rozpis akcí:

Podmínky koupě či prodeje uvedeny v přiloženém letáku. Formulář pro seznam věcí si lze stáhnout pod článkem, dále je zde uveden návod na popis věcí na prodej.

Za každý kus oblečení/potřeby je poplatek 1 Kč.

Výtěžek bude věnován Valince Petrové z Tatenice.

Pro případné dotazy volejte +420 736 402 295.


Kontejner na bioodpad znovu přistaven

Kontejner na bioodpad je po zimě opět přistaven na hřišti. Poznáte ho tak, že se nachází úplně vzadu u boudy a má šedou barvu.

Co PATŘÍ do bioodpadu?

Co do bioodpadu NEPATŘÍ?

Do kontejneru nevhazujte odpad zabalený v igelitových pytlích, obsah nádoby by byl znehodnocen.

Zdroj: www.trideni.cz


Oznámení o plánovaném přerušení dodávky elektřiny

Společnost ČEZ Distribuce oznamuje, že v obci Lubník dojde dne 19.03.2019 (08:30 - 14:15) k plánovanému přerušení dodávky elektřiny.

Výpadek se bude týkat těchto čísel popisných: 10, 11, 8 a 9.

Děkujeme za pochopení.


Děti četly dětem

Víte, co je lepší, než když čte dospělák dětem? Když čte dítě. A víte co je ještě krapet lepšího? Když čte dítě, které ještě neumí číst. O tom jsme se mohli přesvědčit na akci Lubník čte dětem pohádky, tentokrát na téma "Děti čtou dětem". Dobrovolnice Adélka Š. četla dětem pohádku o medvídkovi Dobrákovi a králíkovi Skokanovi z knížky 7 návyků šťastných dětí od autora Seana Coveyho. A protože se ostatní děti nechtěly nechat zahanbit, tak si zkusily její roli čtenáře, no možná tedy spíše vypravěče. Vybraly si knížku dle vlastního výběru a podle obrázků jí převyprávěly. Dětská spontánnost a fantazie tak pomáhala tvořit příjemné úterní odpoledne.


Dětský karneval je již za námi

Jásot, dětský smích a hudba se ozývala v neděli 3.3.2019 z lubnického sálu. Sněhurky, rytíři, zdravotní sestřičky nebo indiáni skotačili na parketě. DJ Standa převlečený za klauna dětem připravil příjemné odpoledne plné her. Ke konci karnevalu proběhlo losování ve velké tombole. Kdo nevyhrál, nemusel házet flintu do žita, protože v malé tombole vyhrával každý. Zájem o karneval svědčil i fakt, že bylo vydáno 55 dětských vstupenek.

Děkujeme za všem účastníkům a i těm, kteří se malou či větší mírou podíleli na pořádání této akce.