Aktuality

DSO Mikroregion Severo-Lanškrounsko vyhlásilo výběrové řízení na projektového manažera

DSO Mikroregion Severo-Lanškrounsko vyhlásilo výběrové řízení na pozici projektový manažer/projektová manažerka. Jedná se o práci, která vyžaduje především časovou flexibilitu, pečlivost, spolehlivost a samostatnost. Očekáváme schopnost analytického a tvořivého myšlení, schopnost operativního řešení problémů a rovněž i práce v týmu. Nabízíme velmi zajímavou práci v pěkném pracovním i přátelském prostředí za skutečně zajímavé peníze a nemálo benefitů. Naprosto zásadní je chtít pracovat, ostatní už přijde samo... 😊 Více informací naleznete níže nebo na následujícím odkazu: https://www.dsomsl.cz/vyberove-rizeni-na-projektoveho-manazera-projektovou-manazerku/


Pozvánka na drakiádu

TJ Sokol Lubník všechny srdečně zve na 4. ročník Drakiády, která se bude konat v sobotu 10. října od 14 hodin na fotbalovém hřišti. Akce se bude konat pouze za příznivého počasí, případně bude přesunuta na neděli 11. října ve stejném čase.


Žádost o vydání voličského průkazu

Připomínáme, že v pátek 25.09 končí lhůta pro doručení žádostí o vydání voličského průkazu poštou nebo datovou zprávou. Písemná žádost musí být opatřena úředně ověřeným podpisem, datová zpráva musí být zaslána ze schránky voliče a opatřena elektronickým podpisem. Číslo datové schránky obce Lubník je w9da4zb. Voličské průkazy jsou poté zaslány poštou "do vlastních rukou" na adresu uvedenou v žádosti.

Pokud si o vydání voličského průkazu požádáte osobně, tak není vyžadována písemná žádost, o vydání se sepíše úřední záznam po prokázání totožnosti předložením občanského průkazu. Osobně lze požádat nejpozději do středy 30. září 2020 do 16:00 hodin, kdy se uzavře STÁLÝ seznam voličů. Úřední hodiny jsou v tento den proto posunuty od 15:30 hod. do 18:00 hod.

24. září 2020

 


Jak volit ve volbách do Zastupitelstva Pardubického kraje v případě nařízené karantény nebo izolace?

Ve dnech 2. a 3. října 2020 proběhnou volby do Zastupitelstva krajů Pardubického kraje. První informace o volbách jsme přinesli v letním zpravodaji, další pro vás chystáme v tom podzimním. Vzhledem k epidemiologickému vývoji je však důležité dopředu zmínit možnosti hlasování:

  1. Pokud NEMÁTE nařízenou karanténu, můžete volit v běžné volební místnosti, kterou bude zasedací místnost obecního úřadu v Lubníku na adrese Lubník 94 nebo můžete využít možnost hlasování do přenosné volební schránky, v tomto případě požádejte svého starostu na telefonním čísle 724 189 791.

  2. Pokud MÁTE nařízenou karanténu nebo izolaci, tak můžete volit ve středu 30. září 2020 z auta na drive-in stanovišti na parkovišti Aquaparku (letního koupaliště), v ulici V Lukách v Ústí nad Orlicí viz mapa zde. Drive-in stanoviště je otevřeno v čase od 07:00 do 15:00 hod. Stanoviště bude uzpůsobeno pro průjezd motorového vozidla, vybavení stanoviště zajistí armáda. Volič nebude vystupovat z auta, pouze bude popojíždět. Jediným okamžikem, kde může sundat roušku bude okamžik předložení občanského průkazu na výzvu komisaře, aby si ověřil totožnost. Více informací o drive-in volbě zde: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/volby-drive-in-ministerstvo-vnitra.A200918_141310_pardubice-zpravy_lati? nebo na stránkách Pardubického kraje.

  3. Pokud MÁTE nařízenou karanténu nebo izolaci a nemůžete využít možnost drive-in hlasování, můžete využít možnost hlasování do zvláštní přenosné volební schránky. Do čtvrtka 1. října do 20:00 hodin můžete oznámit krajskému úřadu, že žádáte o příjezd speciální volební komise. Telefonní čísla pro příjem žádostí jsou 702 127 641 nebo 702 126 717. Příjem žádostí bude probíhat v pracovní době viz odkaz https://www.pardubickykraj.cz/volby?fbclid=IwAR193XIOJhJ8SXayvJ5r0ExQILV4WNimzu80PQWeweexOwgP63oDsQRRWtw - "Informace_o_telefonnich_cislech_volby". Tuto komisi budou tvořit členové drive-in týmu a přijedou s přenosnou volební schránkou za vámi domů. Toto hlasování bude probíhat od pátku 2. října od 7 hodin do soboty 3. října do 14 hodin.


Policie České republiky hledá posily do svého týmu

Krajské ředitelství policie Pardubického kraje přijímá do svých řad nové policisty a policistky, kteří mají zájem posílit naše základní útvary a doplnit tak počty příslušníků ve výkonu služby. Pokud máte zájem o zodpovědnou a smysluplnou práci rádi vás uvítáme. Hledáme nové kolegy a kolegyně, kteří by se chtěli mimo jiné podílet na zlepšování bezpečnostní situace a veřejného pořádku, dohlíželi by na bezpečnost na silnicích a společně s námi by bojovali proti kriminalitě. Zároveň mohou prohlubovat i svoje znalosti a odbornou kvalifikaci. Zaměstnání u policie přináší kromě stabilního příjmu a možnosti kariérního růstu řadu sociálních a dalších výhod, mezi které patří například 6 týdnů dovolené, ozdravné pobyty, zdravotní péče, rekreační pobyty, apod.


Přerušení dodávky elektřiny dne 09.10.2020

V pátek 9. října 2020 v čase 7:30-13:00 hod dojde k plánovanému přerušení dodávky elektřiny v celé obci Lubník.

21. září 2020

Přílohy:

 e-oznameni.pdf (99,3 KB)

Hygienická opatření v obci k 15.09.2020

Vláda a MZČR nám každý den přináší nová a nová opatření. Ne všechny se ale vztahují na místo, kde bydlíme. Pojďme si tedy shrnout, co v naší obci platí:

  • OBECNÍ ÚŘAD

Při vstupu do budovy platí povinnost nosit roušky. Jiné omezení není. Úřední hodiny jsou v pondělí a ve středu od 16 do 18 hodin.

  • OBCHOD

Při vstupu do obchodu platí povinnost nosit roušky. Zákazníci na ně často zapomínají. Chápeme, že pravidlo ještě není zaběhlé, ale věříme, že se všichni polepší. Otevírací doba obchodu je v PO, ST a PÁ od 7 do 15 hodin, v ÚT a ČT zkráceně od 7 do 12 hodin, v SO od 8 do 11 hodin.

  • HOSPODA

Roušku musí mít v hospodě nasazenou jak hosté, tak obsluha s tím, že hosté smí roušku krátkodobě odložit při vlastní konzumaci. Na venkovní zahrádce povinnost nošení roušky není. Hospoda je otevřena denně kromě pondělí od 17 hodin.

  • KNIHOVNA

Při vstupu do knihovny musí mít čtenáři nasazenou roušku a u dveří vedle věšáku na odkládání věcí by měli využít připravenou desinfekci. Knihovna je otevřena každé úterý od 16 do 18 hodin.

  • AUTOBUSOVÉ SPOJE

Do autobusu jedině s rouškou. Výjimku mají například děti do dvou let.

  • ŠKOLA/ŠKOLKA

Povinnost nošení roušek ve škole platí ve vnitřních společných prostorách a v družině. Ve školce mají děti a pedagogický sbor výjimku. Rodiče by neměli zapomínat na roušky do prostor šaten, pokud tam mají přístup.

Pokud si nejste jistí, co zrovna platí, tak aktuální informace můžete nalézt na stránkách: www.koronavirus.mzcr.cz nebo www.vlada.cz.

A PAMATUJTE, ŽE CO PLATÍ DNES, JIŽ ZÍTRA PLATIT NEMUSÍ... BOHUŽEL.

16. září 2020

 


Zákaz návštěv v zařízeních Nemocnice Pardubického kraje od 11. září 2020

Od pátku 11. září do odvolání, na základě rozhodnutí Epidemiologické komise Nemocnice Pardubického kraje ve všech pěti zařízeních Nemocnice Pardubického kraje (NPK), platí zákaz návštěv. Na doprovod u porodu se tento zákaz nevztahuje.

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci, zejména s přihlédnutím k provázanosti nemocnic a situaci na Svitavsku, rozhodla Epidemiologická komise Nemocnice Pardubické kraje o zákazu návštěv hospitalizovaných pacientů. „Opatřením chceme chránit pacienty i personál. Mezi nakaženými se objevuje mnoho osob, které nemají žádné příznaky, o infekci nevědí, a bohužel se tak mohou podílet na šíření nemoci. Takové osoby mohou být právě i mezi návštěvami,“ vysvětluje ústavní epidemioložka Nemocnice Pardubického kraje Lucie Bareková s tím, že opatření platí do odvolání.

Výjimku z opatření mají návštěvy u dětských pacientů, osob se sníženým intelektem a doprovod u porodu. Po domluvě s ošetřujícím personálem mohou návštěvy i nadále k pacientům v terminálním stadiu nemoci. Ve všech případech je však nutné, aby návštěvy nevykazovaly známky respiračního onemocnění nebo neměly zvýšenou teplotu. Všichni musejí být vybaveni ochranou nosu a úst, případně dalšími ochrannými pomůckami.

Zdroj: pardubice.nempk.cz

16. září 2020

 


Předvolební debata Pardubického kraje v ČT

Ve dnech 2. a 3. října 2020 proběhnou volby do krajského zastupitelstva. Obhajovat vítězství v Pardubickém kraji bude hnutí ANO. Navzdory nejsilnější pozici hnutí skončilo v roce 2016 v opozici, poté co se na koaliční spolupráci dohodli ČSSD, Koalice pro Pardubický kraj, ODS a STAN. Hejtmanem se stal Martin Netolický kandidující za ČSSD, který obhájil svůj post. V krajských volbách v roce 2020 je lídrem subjektu "3PK – Pro prosperující Pardubický kraj“, tj. společné kandidátky ČSSD, hnutí Společně pro kraj a nestraníků v Pardubickém kraji. Obhájí svůj mandát i pro další volební období?

Česká televize nabízí v rámci předvolebního vysílání k volbám do zastupitelstev krajů a do Senátu Parlamentu České republiky sérii třinácti krajských debat, které ve čtvrtek 1. října doplní superdebata předsedů politických stran a hnutí o vztahu celostátní a krajské politik. Předvolební debata Pardubického kraje proběhla v pondělí 14. září od 20:00 hod. Záznam z debaty můžete shlédnout v odkaze uvedeném zde

Zdroj: Česká televize

16. září 2020

 


Od čtvrtka 10.09. budou povinné roušky ve vnitřních prostorách budov v celé ČR

Ministerstvo zdravotnictví reaguje na zhoršující se epidemiologickou situaci a od čtvrtka 10. září zavádí povinné nošení roušek až na některé výjimky ve všech vnitřních prostorách staveb mimo bydliště a ve společných prostorách škol. Nadále také platí celostátní povinnost nosit ochranné prostředky v prostředcích veřejné dopravy. Roušky jsou základní preventivní opatření nejen v souvislosti s COVID-19, ale také v souvislosti s blížícím se obdobím respiračních onemocnění.

„Kvůli zhoršující se epidemiologické situaci jsem dnes ráno svolal mimořádné jednání Centrálního řídícího týmu Chytré karantény. S odborníky jsme se shodli, že od zítra zavedeme povinnost nosit roušku ve vnitřních prostorách budov v celé ČR. Roušky jsou základní preventivní a neekonomické opatření, které je velmi účinné. Vyzývám také všechny občany k maximální odpovědnosti a dodržování základních hygienických pravidel. Zapamatujme si pravidlo 3R. Ruce, roušky, rozestupy. Je to to nejmenší a přitom tak důležité. Každý z nás může svým odpovědným přístupem přispět ke zvládnutí této epidemie,” připomněl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Roušky budou od zítra povinné mimo bydliště nebo místo ubytování (např. hotelový pokoj). V případě budov škol, školských zařízení a budov vysokých škol se povinnost vztahuje pouze na společné prostory těchto budov (např. chodby a záchody). Výjimku z povinnosti mají například děti do dvou let, děti a pedagogové v mateřských školách, hospitalizovaní pacienti, osoby při provádění autorského díla, moderátoři, sportovci v době tréninku nebo soutěže, snoubenci v průběhu obřadu a další. Veškeré výjimky jsou uvedeny v mimořádném opatření a níže v textu tiskové zprávy.

„Roušky významně snižují riziko šíření infekce. Jsou jednoduchou ale maximálně efektivní bariérou, která zabraňuje šíření kapének vzduchem na jiné lidi, především při mluvení, kašlání nebo kýchání. S ohledem na denní vysoké nárůsty nových případů jdeme cestou zavedení roušek ve vnitřních prostorách staveb, kde jsou lidé v uzavřeném prostoru, nejsou často dodržovány rozestupy a infekce se tak snadněji šíří. Očekáváme, že počty nových případů budou nadále růst. Na dnešním jednání se proto všichni odborníci shodli, že je potřeba reagovat rychle a roušky zavést již od zítra. Chci také požádat všechny občany o zodpovědnost a dodržování hygienických pravidel. A pokud pocítíte příznaky respiračního onemocnění, zůstaňte doma a telefonicky kontaktujte svého lékaře,“ doplnila ministra hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová.

Povinnost nosit roušku se NEVZTAHUJE na:

a) děti do dvou let věku,

b) děti a pedagogické pracovníky v mateřské škole a děti a osoby o ně pečující v dětské skupině,

c) osoby ve vzdělávacích institucích poskytujících jednoleté kurzy cizích jazyků s denní výukou při vzdělávání v učebně,

d) internáty a domovy mládeže, jde-li o zaměstnance nebo ubytované děti, žáky nebo studenty,

e) školská zařízení pro výkon ústavní výchovy nebo ochranné výchovy a školy zřízené při nich a střediska výchovné péče při poskytování služeb internátní formou,

f) školy zřízené Ministerstvem spravedlnosti,

g) žáky, studenty a pedagogické pracovníky ve škole zřízené podle § 16 odst. 9 školského zákona,

h) zaměstnanci a děti v zařízeních pro děti vyžadující okamžitou pomoc,

i) osoby s poruchou intelektu, s poruchou autistického spektra, a kognitivní poruchou nebo se závažnou alterací duševního stavu, jejichž mentální schopnosti či aktuální duševní stav neumožňují dodržování tohoto zákazu,

j) pacienty, jsou-li hospitalizovaní ve zdravotnických zařízeních lůžkové péče, a je-li to potřebné pro poskytování zdravotních služeb,

k) zdravotnické pracovníky po dobu nezbytně nutnou, je-li to potřebné pro poskytování zdravotních služeb,

l) uživatele sociálních služeb v zařízeních sociálních služeb, kterými jsou týdenní stacionáře, domovy pro osoby se zdravotním postižením, domovy pro seniory a domovy se zvláštním režimem, a v zařízeních poskytujících odlehčovací sociální služby v pobytové formě,

m) další případy zřetele hodné, které stanoví poskytovatel zdravotních nebo sociálních služeb nebo ošetřující lékař pro pohyb a pobyt ve zdravotnických zařízení a v zařízeních sociálních služeb,

n) zaměstnance a osoby v obdobném postavení včetně ústavních činitelů po dobu, kdy vykonávají práci na jednom místě, pracuje-li taková osoba ve vzdálenosti nejméně 2 metry od jiné osoby,

o) osoby řídící vozidlo veřejné dopravy, kdy nejsou v přímém kontaktu s cestujícím při jeho odbavení,

p) soudce, přísedící, státní zástupce, obviněné a jejich obhájce, účastníky civilních, správních a ústavních soudních řízení a jejich zástupce, svědky, znalce, tlumočníky a další osoby, o kterých tak rozhodne soud, a to v místě a době soudního řízení,

q) osoby při provádění autorského díla (např. divadelního, tanečního nebo hudebního představení), osoby přednášející a osoby účinkující při tvorbě a výrobě audiovizuálního díla nebo pořadu,

r) moderátory, redaktory a další osoby vystupující v rozhlasových, televizních a dalších pořadech,

s) osoby, které vykonávají práci zařazenou rozhodnutím příslušného orgánu ochrany veřejného zdraví do kategorie třetí nebo čtvrté pro rizikový faktor pracovních podmínek zátěž teplem, a dále osoby, jež vykonávají práci, která dosud nebyla kategorizována a u které lze předpokládat, že po provedení kategorizace bude z důvodu přítomnosti rizikového faktoru pracovních podmínek zátěž teplem spadat do kategorie třetí nebo čtvrté,

t) zákazníky provozoven stravovacích služeb v době konzumace potravin a pokrmů včetně nápojů,

u) osoby cestující v prostředcích veřejné dopravy po dobu nezbytně nutnou ke konzumaci potravin a pokrmů včetně nápojů,

v) snoubence v průběhu sňatečného obřadu a další osoby tomuto obřadu přítomné a osoby činící prohlášení o tom, že spolu vstupují do registrovaného partnerství, a další osoby tomuto prohlášení přítomné,

w) osoby po dobu nezbytně nutnou pro pořízení jejich portrétní fotografie, popř. fotografie novomanželů, včetně společné fotografie s členy domácnosti a dalšími blízkými osobami,

x) sportovce nebo cvičící osoby v době tréninku, cvičení, zápasu, soutěže apod.,

y) osoby v prostorech vnitřních umělých koupališť, kterými jsou plavecký bazén, koupelový bazén, bazén pro kojence a batolata a brouzdaliště, lázeňských a léčebných bazénů a saun.

Zdroj: https://koronavirus.mzcr.cz/od-ctvrtka-budou-povinne-rousky-ve-vnitrnich-prostorach-budov-v-cele-cr/

9. září 2020